Gazze için kritik saatler! Hamas heyeti Kahire’de: Ateşkes umutları yeniden doğuyor

İsrail medyası Hamas heyetinin Mısır’ın başkenti Kahire’ye geldiğini duyurdu. İsrail basını, İsrail heyetinin günün ilerleyen saatlerinde Kahire’ye gelmesinin beklendiğini yazarken, İsrail tarafına yakın olduğu bilinen bir kaynağın, hayatta kalan mahkumların tam listesinin yayınlanması halinde İsrail tarafının heyet göndermeyeceğini söylediğini aktardı. yayınlandı. verilmedi. ABD ve Katar’dan grupların yanı sıra Halil El Hiya liderliğindeki Hamas heyetinin de Kahire’ye geldiği bildirildi.

KRİTİK SAATLER

Adı açıklanmayan bir Hamas yetkilisinin, İsrail’in talepleri kabul etmesi halinde Gazze’de ateşkesin 24-48 saat içinde sağlanabileceğini söylediği aktarıldı. Adı açıklanmayan yetkili, “İsrail’in Hamas’ın kuzey Gazze’deki yerinden edilmiş Filistinlilerin geri dönüşü ve insani yardımın artırılması gibi taleplerini kabul etmesi halinde önümüzdeki 24-48 saat içinde ateşkes mümkün olabilir” dedi.

ABD: İSRAİL KABUL EDİLDİ, İŞ HAMAS’A GÖRE

Amerikalı bir yetkili dün yaptığı açıklamada, İsrail’in bölgede 6 haftalık ateşkesi kabul ettiğini belirterek, “Artık Hamas’ın bunu kabul etmesi gerekiyor” dedi. Adı açıklanmayan yetkili, ateşkesin bölgede kalıcı olarak devam etmesini sağlamak için çabaların süreceğini de sözlerine ekledi. (İHA)Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

ChefGPT
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Alacaklısına kabus yaşattı!  2 gündür...Alacaklısına kabus yaşattı! 2 gündür…
“Erkan Baş kazanırsa başkanlıktan ayrılacak”
Suç İYİ İmamoğlu partisinin adayına yüklendiSuç İYİ İmamoğlu partisinin adayına yüklendi

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - Son Mühür - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber