“Kurumun hareketliliğini tükenme noktasına getirdik”

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Güler, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu ile Kırıkkale Mühimmat Komutanlığı’nda şehit aileleri ve gazilerle iftar verdi.

Güler, burada yaptığı konuşmada şehit aileleri ve gazilerin ailelerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını iletti.

Türkiye ve dünyanın hassas gelişmelerin yaşandığı, risk ve tehditlerin arttığı karmaşık bir dönemden geçtiğini belirten Güler, tüm bu gelişmeleri yakından takip ettiklerini ve 2017 yılının en kapsamlı, yoğun ve etkin faaliyetlerini yürüttüklerini söyledi. Geçen yüzyılda ülkenin bekası, milletin güvenliği ve huzuru için.


“Ülkemizin dört bir yanında güvenlik ve huzur ortamı yaratıldı”

Türk Silahlı Kuvvetlerinin sınır güvenliğini sağlarken terörle mücadelede de büyük başarı elde ettiğini vurgulayan Yaşar Güler, şöyle konuştu:

“Yurtta ve sınır ötesinde yürüttüğümüz etkili operasyonlarla örgütün hareketliliğini tamamlanma noktasına getirdik. Bu durum ülkemiz genelinde güvenlik ve huzur ortamı yarattı. Terörle mücadelenin yanı sıra halkın güvenliğini de sağladık. En güçlü ve etkili tedbirlerle sınırlarımız, aynı şekilde mavi ve cennet vatanımızda da haklar tesis edilmiştir.” “Çıkarlarımızı kararlılıkla koruyoruz. Bu faaliyetlerimizle aynı zamanda birçok coğrafyada güvenlik, barış ve istikrara da önemli katkı sağlıyoruz.”

Yerli ve milli savunma sanayi ürünleriyle ordunun imkan ve kabiliyetlerini daha da artırdıklarını belirten Güler, Fırtına obüsleri, İHA’lar, SİHA, TİHA, saldırı helikopterleri, Anadolu TCG gemileri ve Hava savunma sistemleri gibi birçok kritik ürünün geliştirildiğini söyledi. Orduya teklif edildi.


“Türkiye, savaş uçağı üretebilen sayılı ülkelerden biri haline geldi”

Son olarak milli savaş uçağı KAAN’ın 21 Şubat’ta ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştirdiğini hatırlatan Güler, şöyle konuştu: “Böylece Türkiye, dünyada kendi savaş uçağını üretebilen sayılı ülkelerden biri haline geldi. Bununla büyük gurur duyabiliriz. “

Bakan Güler, Kırıkkale’nin savunma sektöründeki tecrübesiyle Türkiye’nin önde gelen şehirlerinden biri olduğunu söyledi.

Bakan Güler: Örgütün hareketliliğini son noktaya getirdik

Kırıkkale’de savunma sanayinin istihdama önemli katkı sağladığını vurgulayan Güler, vatandaşların bu fabrikalarda çalışarak geçimini sağladığını söyledi. Güler, inşaatı devam eden Roketsan fabrikasının tamamlanmasıyla Kırıkkale’nin savunma sanayi kenti kimliğinin daha da güçleneceğini ve yüzlerce kişiye yeni iş imkanı sağlanacağını söyledi.

Türkiye’nin güçlü, istikrarlı, güvenli ve huzurlu ortamında en büyük payın kahraman şehit ve gazilere ait olduğunu belirten Güler, şöyle konuştu: “Orhan Şaik Gökyay’ın da dediği gibi aziz şehit ve gazilerimizin başarıları ‘ülkenin karanlık yüreğinde dağlar gibi uzanmaktadır’ Vatan” “Eşi görülmemiş fedakarlıklar ve kahramanlıklar bu toprakları vatan haline getirmiştir” dedi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - Son Mühür - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber