Sevimli bebeğin avantajları nelerdir? – Sağlık Haberleri

genişletmek

KAYNAKCnnturk.com

Yumuşak yapısı, süte kolay karışması ve ağızda dağılması nedeniyle yenidoğanlar için vazgeçilmez besinlerden biridir. Bu bakımdan Cicibebe'nin 100 gramında 442 kcal bulunmaktadır. Toplamda 1 paket cicci 1105 kcal içerir.

Cicibebe'nin besin değeri: Cicibebe'de kaç kalori var?

Cicibebe anne sütünden sonra en çok tercih edilen bebek mamaları arasında yer alıyor. Aslında günümüzde sadece yetişkinlerin sevdiği ve tükettiği besinler arasında yer almaktadır. Cicibebe ise 100 gram besin değeri başına 442 kcal sağlıyor. Ortalama standart paketten alındığında bu 1105 kaloriye denk geliyor.

Sağlıklı ve yumuşak yapısıyla kolay tüketime olanak sağlayan bu lezzetli ürün, bebek sütüyle karıştırılarak tercih ediliyor. Ayrıca hem normal hem de tahıl ürünleri için seçenekler bulunmaktadır. Bu bağlamda bir paket Cicibebe'nin 250 grama eşit olduğu söylenebilir.

Sevimli Bebeğin faydaları nelerdir?Cicibebe'nin besin değerleri

Ambalajından bakıldığında Cicibebe'nin besin değerleri, farklı vitamin ve mineral yapısından dolayı ön plana çıkıyor.

– 1105 kcal

– Karbonhidratlar 183,75 gram

– Protein 13,5 gram

– Yağ 34,75 gram

– Süre 7,75 gram

– Kolesterol 1,25 mg

Cicibebe üstün değerleri ile en önemli besin kaynakları arasında yer almaktadır. Yumuşaklığı ve sağlıklı kaynaklarıyla özellikle yeni doğan bebekler için normal beslenme sürecine ulaşana kadar düzenli olarak tüketilir. Öte yandan yetişkinlerin bile severek tükettiği besinler arasında tadı ve lezzeti öne çıkıyor.

Sevimli bebeğin avantajları nelerdir?

Cicibebe özellikle kan şekerini dengeleyen lifleri ile oldukça faydalı bir besin kaynağıdır. Öte yandan bağışıklık sistemini desteklemesi ve güçlü bir yapıya sahip olması nedeniyle çocuklar için önemlidir. Tokluk süresini önemli ölçüde uzatan bir yapıya sahip olduğu söylenebilir. Yüksek kalsiyum içeriği ile dişlerin gelişimine ve kemiklerin güçlenmesine önemli katkı sağlar.

Mineral ve vitamin açısından zengin olması çocukların ihtiyaç duyduğu kaynakları sağlar. Öte yandan sindirimi kolay olduğundan sindirim sistemine de destek olur. Sunduğu faydalar ile farklı yaş gruplarına uygun çocuklara sunulmaktadır.

Bıldırcın Yumurtasının Besin Değeri: Bıldırcın Yumurtası Kaç Kalori?

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber
marsbahis giriş