TFF Onursal Başkanı Şenes Erzik’ten sızdırılan VAR kayıtlarıyla ilgili çok tartışılan açıklama! “Hugh Dallas sızdırılmış olabilir”

Uzun yıllar UEFA ve FIFA’da görev yapan ve TFF Onursal Başkanı Şenes Erzik, Milliyet’e güncel gelişmeleri değerlendirdi. Hakem Halil Umut Meler’e yapılan saldırı, F.Bahçe’nin şampiyonluktan çekilmesi ve daha birçok konuya değinen Erzik, VAR kayıtlarını sızdıran kişi hakkında da tahminde bulundu.

“HAKEMİN VURUŞU NEDİR?”

“Kusura bakmayın ama bu günleri yıllar önce görmüştüm ve kitabımda ‘vay be, vay’ demiştim. Haklı olduğum için mutlu değilim. Bir hakemin dövülmesi ne anlama gelir? Yani birisi plan yapmış Ancak kurumun yetkili yetkilileri bunu öngöremeyerek önlem aldı.”

“HAKEM, KONUŞMAYAN KİMSE YOK”

65fc122a7776c990

“Bakın şu duruma, hakem gibi konuşmayan var mı? Hakemlik bambaşka bir iş. Bunları yönetmek çok farklı vasıflar gerektiriyor. Biz henüz o noktada değiliz. Hakemlikte geçmişte çok isim vardı. Bunların arasında kötü olanlar da vardı, serseri dedim. Zamanla yok oldular. Ama bugün görüyorum ki ne yazık ki geçmişin kalitesi yok. Şimdiki yöneticilerin neden olması gerektiğini kendimize sormamız gereken konum.”

“DALLAS REKORLARI KIRIK OLABİLİR”

GJmVJDCWMAAgaRp

“VAR verilerinin sızdırılması ilginç bir konu. Bunu kimin yaptığıyla ilgili. Bence bunu sorumlu kişiye, Hugh Dallas’a sormalısınız. O sızdırmış olabilir. UEFA’da çalışırken benim hakemimdi. Biliyorum.” Onu daha iyi ya da değil. Bazı hatalarını gördüm. Canı sıkıldığında kırmızıya dönüyor. Yayımlandı VAR konuşmalarını dinliyorum, prosedür ihlal edilmiş. Geçen sezon ülkemizde Jaap Uilenberg vardı. O ” iyi bir adamdı, onu neden gönderdiklerini bilmiyorum. Hakeme bakın diyorlar, öğretmenlerinize bakın diyorum. Sadece Hugh Dallas’a değil, Federasyona ve MHK’ya da bakmamız lazım. Sahibinden sonra ikinci sırada yer alan komşulara.”

“YABANCI HAKEM NE DEMEK?”

Sağ

“Yabancı gözlemcinin ardından yabancı hakem getirilmesi günün gündemidir. Bana göre bunu yapamazlar. Yaparlarsa artık burada değilsiniz demektir. Hepsine ‘hoşçakal’ diyorum. Ne demek, yani yabancı hakem ne demek, suç sadece bizim hakemlerde mi, zaten gidecekler, yani Futbol Federasyonu, ne oldu, Ayyuka çıktı, bütün dünya gördü, geldi. Çıktı ve yeter dedi. Bunu ne TFF ne de MHK başkanı biliyor, anlamıyor.”

“LİGDEN ÇEKİLME OLMAYACAK”

fd9797b8e01a4dac924ca0728816bd80

“Bana göre 2 Nisan’da yapılacak olağanüstü genel kurula herkes gelecek ve gerekli çoğunluk sağlanacak. Lig’den çekilme diye bir şey yok. Konuşanların hepsi başkana destek verdi ama çekilme kararı alınmasını istemedi. Geri çekilin. Ancak bu doğru olandır.”

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Galatasaray transferini tamamladı!  İşte yeni sol bekGalatasaray transferini tamamladı! İşte yeni sol bek
Mesut Özil sahalara geri döndü!  Onu gören tanıyamadıMesut Özil sahalara geri döndü! Onu gören tanıyamadı
R. Madrid'e elveda!  Dünya devi tarihe geçecek teklifle Arda'yı kazandıR. Madrid’e elveda! Dünya devi tarihe geçecek teklifle Arda’yı kazandı

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - Son Mühür - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber