Kabine toplantısında fırtına çıktı! Netanyahu'dan bakanların tehditlerine yanıt

The Times of Israel gazetesinin haberinde, Netanyahu'nun tuvalet toplantısında aşırı sağcı Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir ve Maliye Bakanı Bezalel Smotrich'in Refah bölgesine yönelik kara işgaline yönelik tehditlerine yanıt verdiği belirtildi. .

“KİMSE BANA NE YAPACAĞIMI SÖYLEMEZ”

Kabine üyelerine hitaben, “Kimsenin bana ne yapacağımı veya nasıl yapacağımı söylemesine ihtiyacım yok” dedi. Başbakan Netanyahu, “Bazı şeyler oluyor ve olacak. Ben bu masadan birlik bekliyorum.” Şu ifadeleri kullandığı söyleniyor:

“ÇOK YAKINDA OLACAK”

Edinilen bilgiye göre Savunma Bakanı Yoav Gallant, kabine toplantısında geçen hafta ve bugün de dahil olmak üzere Refah'ın Gazze Şeridi'ne yönelik kara işgaline ilişkin hazırlıklarla yakından ilgilendiğini belirterek, “Operasyon çok yakında, hatta çok yakında gerçekleşecek” dedi. yakında.” dedi.

Ardından işgal altındaki topraklardaki yasadışı Yahudi yerleşimlerinden sorumlu İsrail'in aşırı sağcı Ulusal Misyonlar Bakanı Orit Strock, Gallant'ın (Hamas'la) müzakerelerin ancak ateş altında yürütüleceği yönündeki açıklamalarını hatırlatarak şunları söyledi: “Ancak bu şu anda olmuyor.” .

İsrail'de iktidar koalisyonunda yer alan Ulusal Güvenlik Bakanı Ben-Gvir ve Maliye Bakanı Smotrich'in de aralarında bulunduğu pek çok aşırı sağ lider, savaşın devam etmesini ve Refah kentine yönelik saldırının bir an önce gerçekleştirilmesini istiyor. durumun kontrolünü yeniden kazanmak. İsrailli mahkumlar Hamas tarafından tutuluyor ve ardından ateşkes imzalanıyor. Başlanması gerektiğini belirtiyor.

Smotrich ve Ben-Gvir'in, Gazze Şeridi'nin Refah bölgesine kara saldırısı yapılmaması halinde hükümetten çekilme tehdidinde bulundukları bildirildi.

Kaynak: AABu içerik Recep Demircan tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Göçmenlerle ilgili sözleri sıradanlaştı!  Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş açıklama yaptıGöçmenlerle ilgili sözleri sıradanlaştı! Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş açıklama yaptı
Abdülkadir Selvi'nin 'Gezi Parkı'ndaki görünümü gündem oldu!  Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Mehmet Uçum itiraz ettiAbdülkadir Selvi'nin 'Gezi Parkı'ndaki görünümü gündem oldu! Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Mehmet Uçum itiraz etti
TRT Lefkoşa temsilcisi Sefa Karahasan KKTC'de tutuklandı TRT Lefkoşa temsilcisi Sefa Karahasan KKTC'de “sahte diploma” nedeniyle tutuklandı!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber