Nahçıvan Devlet Filarmoni Orkestrası Kayseri’de konser verdi

Erciyes Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen gösteride Nahçıvan Devlet Filarmoni Orkestrası, “Selam getirdim, kurban ederim, söz yoksa sarı gelin ve neynim neynim” gibi türküleri seslendirdi. Dans grubu ayrıca yerel Azerbaycan dans gösterileri de gerçekleştirdi.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, konserde yaptığı konuşmada, Nahçıvan Devlet Filarmoni Orkestrası’nı Talas’ta sevenleriyle buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Azerbaycan heyetinin katılımıyla önemli bir açılış yapıldığını belirten Yalçın, şöyle konuştu:


“Azerbaycan Kardeşlik Parkı’nı 20 bin metrekarelik alana inşa ettiğimizde açılış töreninde Azerbaycan Şuşa Kültür Evi’nin de temelini attık. Bugün bu bina tamamlanmış durumda. Şuşa bir şehirdir. Şuşa özgürleştirildi, dolayısıyla bizim için çok önemli bir il. Aynı zamanda Şuşa, bildiğiniz gibi, Kayseri’nin de kardeşidir. “Bizim Şuşa ve Azerbaycan’la kardeş şehir olmamızdan dolayı özel bir yakınlığımız var. Dolayısıyla gönül coğrafyamızın en önemli parçası hiç şüphesiz Azerbaycan’dır.”

Azerbaycan Diaspora Bakan Yardımcısı Valeh Hacıyev ise Kayseri’de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Şuşa sadece Azerbaycan için değil, tüm Türk dünyası için değerlidir.” Dedi.

Gösteriye Azerbaycan Diasporası Devlet Komitesi Başkanı Fuad Murado da katıldı.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber